Ogniwa fotowoltaiczne drugiej generacji

Program mdm poznań oferuje mieszkania dla młodych ludzi w Poznaniu Komorniki mieszkania w zabudowie szeregowej rynek pierwotny Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komorn

Oprócz standardowych, krzemowych ogniw fotowoltaicznych pierwszej generacji, rozwijane są także ogniwa fotowoltaiczne drugiej i trzeciej generacji. Przy produkcji ogniw drugiej generacji wykorzystuje się tellurek kadmu, mieszaniny miedzi, indu, galu, selenu i krzemu amorficznego.

Oprócz zastosowanych materiałów cechą charakterystyczną ogniw drugiej generacji jest bardzo cienka warstwa półprzewodnika, wahająca się od 1 do 3 mikrometrów. Dlatego też ogniwa drugiej generacji często nazywane są ogniwami cienkowarstwowymi.

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje ogniw drugiej generacji. Pierwszym rodzajem są ogniwa CdTe wykonane z tellurku kadmu.

www.amplitunery.com.pl

Sprawność takich paneli sięga do 12 procent. Z uwagi na bardzo cienką warstwę półprzewodnika, panele te są tanie w produkcji.

Drugim rodzaje są ogniwa CIGS wykonane z mieszaniny półprzewodników. Sprawność tych paneli sięga 14 procent.

Można je produkować za pomocą druku przemysłowego, dlatego ich cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do jakości i mocy.